top of page

Етапи розвитку ідеї в кіновиробництві

Фото автора: Сергій ГавриловСергій Гаврилов

Зазвичай РОЗВИТОК ІДЕЇ В КІНОВИРОБНИЦТВІ виглядає так:


Ідея >>> Логлайн >>> Синопсис >>> Дослідження >>>Тритмент >>> Сценарій >>> Біблія проекту >>> Фільм


ЛОГЛАЙН - це найкоротша анотація до фільму. 1-2 речення. В американському варіанті це 25 слів. Кажуть. саме стільки вміщувалось на корінець теки, які зберігались в архівах студій.


СИНОПСИС – стислий опис подій. Буває Презентаційним / Продюсерським (1-2 аркуші) або Детальним (до 10  аркушів). Синопсис часто плутають з анотацією. Але на відміну від анотації, яка служить виключно рекламним цілям і може містити тільки інтригуючу зав’язку, синопсис це службовий твір, який у стислій формі презентую ВСЮ історію, включаючи фінал. Структурним елементом синопсису є основні події (поворотні сюжетні точки).


ДОСЛІДЖЕННЯ – це етап зборі всієї необхідної для проєкту інформації (історичних фактів, професійних особливостей поведінки і мовлення, наукового підгрунтя, тощо).


ТРІТМЕНТ – детальний опис подій ( до 30 аркушів), який ще називають поепізодним планом або поепізодником. З останніх варіантів назви зрозуміло, що структурним елементом синопсису є епізоди.


СЦЕНАРІЙ (зазвичай 120 аркушів) – це історія, записана у спеціальному форматі, що дозволяє викласти на одній сторінці події, які відбуваються за одну хвилину. Структурним елементом сценарію є сцена.


БІБЛІЯ ПРОЕКТУ докладний опис персонажів і світу, у якому відбувається історія.


ФІЛЬМ – аудіо-візуальний твір, рівнозначними соавторами якого вважаються сценарист, режисер, оператор-постановник, художник-постановник та композитор. 


7 переглядів0 коментарів

Пов'язані пости

Чим сценарій відрізняється від прози

Сценарій – це не літературний твір у звичному розумінні, а інструкція для створення аудіовізуального продукту, такого як фільм чи...

Напиши бомбу, якщо наважишся! 

ЯК НАПИСАТИ ІСТОРІЮ, ЩО ВИБУХНЕ  ПОКРОКО ВИЙ АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ ВИБУХОВОЇ ІСТОРІЇ   БЛОК №1 АНТИЦІННІСТЬ vs ЦІННІСТЬ 1.1   АНТИЦІННІСТЬ...

Сцена: як і де завершувати?

Особливості завершення сцени перериванням після кожного елементу МРО 1. Переривання після "Цілі" Ціль — це те, чого прагне герой, але...

Comments


bottom of page