Хочете, аби ваш твір з'явився на сторінках “The New Yorker” чи “Harper's Magazine”? Сьогодні для молодого автора чи авторки це цілком реально. Минули часи, коли великі журнали друкували лише “своїх”. Кордони стираються. Світ стає дедалі відкритішим, а разом із цим, у нас із вами з’являються нові можливості. Головна проблема, що здебільшого ми навіть не думаємо про ці можливості. Ми наперед кажемо собі: “Це не для мене”, “Це нереально”, “Та кому я потрібен/а” тощо.
Сьогодні більшість літературних журналів надає чіткі вимоги до текстів, приймає заявки онлайн та допускає твори в перекладі англійською. Вони шукають сильні автентичні тексти й готові за них платити. Журналам, видавництвам цікаво та вигідно знаходити нові імена, що сподобаються їх читачам, їх клієнтам. І сьогодні ми вам розкажемо, як і в які світові журнали можна подати свій твір.
Взагалі дружба письменників із літературними журналами виникла одночасно з самими виданнями. Це було вигідно авторам, які могли непогано заробити, та редакції журналів, бо оповіданнями та розділами романів вони заохочували читачів передплачувати й купувати журнал й надалі. Так, “Playboy” свого часу друкував твори Яна Флемінга, Володимира Набокова, Маргарет Етвуд, Стівена Кінга, Станіслава Лема та інших. “The New Yorker” співпрацював з Харукі Муракамі, Філіпом Ротом, Дж. Девідом Селінджером, Ірвіном Шоу, Сергієм Довлатовим та іншими. А “Cosmopolitan” у далекому 1899 році навіть видавав розділ за розділом “Воскресіння” Льва Толстого, проте текст у перекладі зазнав таких змін, що це вкрай обурило письменника й зупинило подальший вихід роману на сторінках “Cosmo”.
Ми хочемо, аби сучасних українських авторів знали закордоном, тому зробили власну добірку з 9 видань, у які можна безкоштовно надіслати свої твори для публікації. Всі правила дійсні на момент виходу матеріалу. Проте рекомендуємо уточнювати терміни та вимоги на офіційних сайтах видань, адже вони можуть змінюватися. Отже:
1. The New Yorker (Нью-Йорк, США)
Відоме на весь світ американське щотижневе видання, яке публікує репортажі, коментарі, критику, есеї, художні твори, сатиру, гумор, комікси й поезію. Приблизно виходить 47 номерів “The New Yorker” за рік. Журнал видається з 1925 року, а з середини 40-х стає простором для публікацій багатьох відомих письменників.
“The New Yorker” приймає тексти англійською у форматі PDF, що раніше не з'являлися в англомовних виданнях. Матеріал розглядається протягом 90 днів, якщо він зацікавить редакцію, то автор отримає листа у відповідь. Дізнатися більше про правила відбору можна тут.
Контакти:
пошта: fiction@newyorker.com
адреса: Fiction Editor, The New Yorker, 1 World Trade Center, New York, NY 10007.
Поезію можна надсилати в обсязі до 6 віршів у одному документі, проте не частіше двох разів на рік. Поезія розглядається лише за формою Submittable за посиланням.
2. The Paris Review (Нью-Йорк, США)
“Paris Review” — англомовний щоквартальний літературний журнал, який започаткували в Парижі у 1953 році. Протягом перших років існування у ньому видавалися твори Джека Керуака, Семюеля Беккета, Жана Жене та інших. Окремо виходили інтерв'ю Езри Паунд, Ернеста Гемінґвея, Хорхе Луї Борхеса та багатьох інших літературних зірок. З 1973 року штаб-квартира “The Paris Review” базується у Нью-Йорку.
Журнал приймає поезію, художню та документальну прозу два місяці на рік: в березні та вересні. Редактори розглядають тексти англійською, які раніше не публікувалися. Переклади мають супроводжуватися оригіналом тексту. Тексти надсилаються через форму Submittable.
Якщо текст прямує до кількох видань одночасно, “The Paris Review” вимагає одразу повідомити про те, що твір мають надрукувати десь ще. Через велику кількість матеріалу рукопис можуть розглядати протягом шести місяців. Окремо можна направити твори в онлайн-видання “The Daily”.
Контакти:пошта: pitches@theparisreview.org
3. Hotdog (Лондон, Великобританія)
Це феміністичний літературний журнал, який започаткували Меган Коннері та Моллі Тейлор. Він поєднує поезію, короткі художні тексти, сучасну фотографію та дизайн, аби привернути увагу до гендерної нерівності в мистецтві та до тих митців, хто відчуває себе поза сучасним мейнстримом. Його слоган: “Poetry + Art = PARTY”.
Подавати свої тексти можна впродовж року через форму повідомлень на офіційному сайті або на електронну скриньку.
Контакти:пошта: hotdogmag123@gmail.com.
4. Tin House (Портленд, Нью-Йорк, США)
“Tin House” з'явився у 1999 році. Його концепція поєднувала літературний журнал із модним глянцем. За останні двадцять років журнал виріс до масштабів видавництва фантастики, художньої прози та поезії. На його базі проводиться багато семінарів та освітніх програм для письменників. Книжки “Tin House” вже ввійшли до списків бестселерів від “New York Times”. В журналі працює справжня зоряна команда видавців, редакторів та літераторів. Прочитати про них докладніше можна за посиланням. Надсилати тексти варто англійською на електронну пошту на ім'я Elizabeth DeMeo.
Контакти:
пошта: elizabeth@tinhouse.com
5. Harper's Magazine (США)
Один із найстаріших американських журналів про суспільство, культуру та політику. Перший наклад журналу вийшов у 1850 році. Спочатку у центрі уваги “Harper's Magazine” було життя Англії, але згодом там публікувалося все більше письменників, політичних діячів та художників із США. Серед гучних прізвищ авторів журналу є Теодор Драйзер, Генрі Джеймс, Джек Лондон, Марк Твен, Уїнстон Черчілль та навіть Теодор Рузвельт.
Зараз у журналі приймають до розгляду наукову літературу та белетристику і не займаються поезією. Тексти необхідно надсилати листом на адресу видавництва. Детальніше про умови подання на сайті.
Окремо розглядаються листи, що стосуються розділу “Читання”. Пропозиції до розділу приймаються на електронну скриньку.
Контакти:
адреса: Harper's Magazine666 Broadway, 11th FloorNew York, NY 10012
пошта: readings@harpers.org
6. One Story (Нью-Йорк, США)
Цей літературний журнал не є комерційним проєктом, проте авторам тут платять. Він існує за підтримки Національного фонду мистецтв, Ради штату Нью-Йорк по мистецтву, компанії Amazon та кошти підписників. Його формат досить простий. Журнал виходить щомісячно й кожне нове видання містить одну окрему історію. Підписники отримують її на електронну пошту або ж у паперовому варіанті. Журнал започаткували у 2002 році саме задля відкриття нових імен у літературі. Його заснували письменниці Ханна Тінті та Марібет Батча.
Редактори “One Story” чекають на оповідання, що раніше не публікувалися, об'ємом від 3000 до 8000 слів англійською мовою, можна в перекладі. Гонорар складає 500 доларів та 25 примірників. Матеріали мають міститися у файлі PDF, RTF або TXT та важити не менш ніж 500 КБ. Терміни подання з 15 січня по 31 травня та з 7 вересня по 14 листопада. Перевірити статус заявки можна в особистому кабінеті на сайті. Більше подробиць за посиланням.
Контакти:
форма відповіді на сайті.
7. Writer's Block (Амстердам, Нідерланди)
“Writer's Block” спочатку був мистецьким студентським журналом, але вже давно переріс цей етап. Його примірники виходять чотири рази на рік і доступні у паперовому варіанті або ж у PDF-форматі на офіційному сайті. Зараз журнал відкритий для всіх жанрів та напрямків, але обсяг твору має бути до 2000 слів для прози, й не більше трьох віршів для поезії. Також вони шукають авторів/ок есеїв та оглядів стрічок й книг, об'ємом не більше ніж 2000 слів, та авторів/ок колонок до 1000 слів. Особлива увага приділяється іронічним текстам із гумором.
До матеріалів варто додати супровідний лист і стислу біографію. Приймаються документи у форматі Word або RTF на електронну пошту. Якщо матеріал відповідає всім вимогам, то приблизно за місяць редакція відповість на лист.
Контакти:
електронна адреса: submissions@writersblockmagazine.com
8. Prairie Schooner (Небраска, США)
“Prairie Schooner” — літературний журнал, який виходить щоквартально в Університеті Небраски-Лінкольна за підтримки англійської кафедри та Університету Небраски Прес. Вперше опублікований у 1926 році. Проте потрапити до “Prairie Schooner” можуть не лише студенти університету, а будь-які автори/ки-початківці. Журнал приймає оповідання, есеї, критичні огляди та поетичні твори. Також він проводить літературні конкурси з грошовими призами.
Заявки на публікацію приймаються з 1 вересня по 1 травня щороку. Тексти мають відповідати вимогам щодо форматування. Один документ має містити один прозовий твір або ж 5-7 віршів. Редакція відповість на лист протягом 3-5 місяців. Повна інструкція є на сайті журналу. Листи можна надсилати на адресу університету або ж в електронному вигляді.
Контакти:
адреса: 123 Andrews HallUniversity of Nebraska – LincolnLincoln, NE 68588-0334
пошта: PrairieSchooner@unl.edu
9. Lotus-eater (Рим, Італія)
Це досить незвичний італійський літературний журнал. Як зазначено на сайті онлайн-видання: “Наша естетика похмура, еклектична, часто експериментальна. Нам цікаві сміливі, незвичайні листи та яскраві образи”. Журнал випускає два номери на рік: осінь/зима та весна/літо. Його редакторами є Діана Мастродоменіко та Марко Костантіні. Журнал є безкоштовним волонтерським проєктом, тому наразі не платить гонорар письменникам.
Відправляти свої тексти можна впродовж усього року. Приймаються твори англійською мовою, що не публікувалися раніше або ж виходили друком понад три роки тому. Організатори просять ознайомитися з попередніми номерами журналу через його незвичну концепцію. Вони наголошують, що шукають оригінальності та експериментів.
“Lotus-eater” приймає одночасно тільки одну заявку на кожен жанр. Матеріали слід надсилати у вигляді документу Word.doc/.docx разом зі стислим супровідним листом та біографією (не більше 150 слів, від третьої особи). Про всі інші правила оформлення листа читайте на сайті.
Контакти:
***
Ми віримо, що наша, українська, сучасна проза та поезія здатна вразити не лише українського читача, й сподіваємось, що ця стаття надихне вас засісти за переклади власних творів. Пам'ятайте, що сильний текст — завжди сильний! А унікальність і власний неповторний авторський стиль цінуються по всьому світу. Тому перекладайте, розсилайте листи, діліться. І най все вдасться!
Comments